Tasarım ve Proje 2019-10-14T11:22:41+00:00

3D, 2D PROJE

Fotogerçekçi sunum ve animasyon alanlarında AVM,Otel,villa,mağaza,ev dekorasyonu,konut projeleri,plaza,ofis,iç mimari,dış cephe Mimarlık,iç mimarlık konularıdaki tüm fotogerçekçi sunum,Mimari render ve animasyonlarla hizmet sunmaktayız…

İLETİŞİM

MOBİLYA YERLEŞTİRME VE PLAN

Mobilyalar evlerin ve iş yerlerinin çok uzun süredir olmazsa olmazlardır. Yaşam alanlarında konforun, şıklığın ve yaşanıla bilirliğin sembolü olan mobilyaların tercihi çoğu zaman mekâna özel yapılır.

Bu yüzden de mobilya yerleştirme ve plannasıl olmalıdır sorusu çokça akla gelir. Çünkü en güzel mobilyalara da sahip olsanız onları doğru yerleştiremediğiniz taktirde hem güzelliklerinden faydalanamazsınız hem de rahatlıklarından.
Mobilya yerleştirme ve plan yapılırken öncelikle odanızı niçin kullanacağınıza karar vermelisiniz. Çünkü odanın işlevi, mobilya seçimini olduğu kadar yerleşimini de etkiler. Bu yüzden mekânı kaç kişinin kullanacağı, kullanım yoğunluğu önemlidir. Eğer kullanacak kişi azsa yerleştirme daha rahat yapılabilir.

Mekana Özel Mobilya Yerleştirme ve Plan Çözümleri

Mobilya yerleştirme ve plansırasında öncelikle odaya göre hareket etmelisiniz. Bir mutfağın, salonun, yatak odasının mobilyaları farklı olduğu için yerleştirmesi de farklı olacaktır. Fakat hangi odanız planlarsanız planlayın öncelikle odanın ölçüsünü ve mobilyaların ölçüsünü almanız gerekir. Kare, dikdörtgen veya oval odaların her birinin yerleşimi farklılık arz eder.
Mobilyaları odalarda planlarken önceliği büyük mobilyalara verin. Bu sayede aksesuar ve küçük parçaları yerleştirebileceğiniz yeterli alanı daha rahat yakalarsınız. Eğer orta sehpa gibi bir ürün kullanacaksanız bulun her alanda ulaşılabilir olmasına fırsat tanıyın.
Aydınlatma, yaşam alanlarına planın en büyük parçalarından birisidir. Bunu hem gündüzleri hem de akşamları için öz önünde bulundurmalısınız. Bu yüzden pencere önlerini açık bırakarak ya da kapatmayacak mobilyalarla donatırsanız odalarınızın daha iyi aydınlanmasını sağlarsınız.

Mobilya Yerleştirme ve Planlamada Kalitenin Adresi

Mobilya yerleştirme ve planesnasında mobilyalarınızı düz yerine hafif açılı yerleştirebilirsiniz. Bu, göz dolaşımını sürekli kılacağı için odalarınızın daha büyük görünmesini sağlar. Eğer imkânınız varsa kitaplık, TV ünitesi, dolap gibi ürünleri köşelere paralel yerleştiremiyorsanız ayak kullanın. Ayak kullanarak yerden yükselteceğiniz mobilyalar odalarınızın daha geniş görünmesini sağlar ve genişlik hissi uyandırır.
Mobilya yerleştirme ve planlamadesteği almaktan çekinmeyin. Firmamız bu alanda çeyrek asrı aşkın süredir hizmet veriyor. Mekâna özel projeler hazırlayıp odalarınızı nasıl daha rahat kullanabileceğiniz, daha estetik hale getirebileceğiniz, fonksiyonelliğini arttırabileceğiniz çözümler sunuyor.